Dom Nad Łąkami / Agroturystyczny - Noclegi, baza noclegowa, turystyka, wycieczki, wczasy, wakacje

Dom Nad Łąkami

Adres › Strękowizna 7
Miasto › Augustów
Województwo › podlaskie
Typ działalności › Agroturystyczny

Zdjęcia obiektu

Kliknij na miniaturę, aby zobaczyć zdjęcie w pełnych rozmiarach.

Kontakt

Telefon › 509252340

Udogodnienia

pełny węzeł sanitarny
ogólnodostępna kuchnia
możliwość zabrania zwierząt
dostęp do komputera i internetu
kominek
stołówka, możliwość wykupienia wyżywienia
wędkowanie, polowanie
miejsca na ognisko, grill
parking strzeżony, garaż
sauna
wypożyczalnia rowerów

Pokoje / wyposażenie

Wszystkich pokoi › 4
Aktualnie wolnych pokoi › 4

lodówka
taras
aneks kuchenny
czajnik
kuchnia
radio
dostęp do łazienki
żelazko

Ceny pokojów od ›  30 zł
Ceny pokojów do ›  40 zł

Odległości / lokalizacja

Opis obiektu

Dom Nad Łąkami

Dom drewniany prawie stuletni, znajduje się we wsi Strękowizna, która leży w samej Puszczy Augustowskiej na obrzeżach „Wigierskiego Parku Narodowego”. Dom jest położony nad łąkami, a po jego lewej stronie rozciąga się las. Tuż obok domu płynie rzeka Blizna, która jest częścią turystyczną wędrownego szlaku kajakarskiego prowadzącego z jednej strony do jeziora Blizna i z drugiej strony do rzeki Rospuda. Jest to ciche i malownicze miejsce, dalekie od zgiełku i hałasu. W części dolnej (oddzielne i odrębne wejście i mieszkanie), które jest przeznaczone na wynajem i cele turystyczne. Znajdują się trzy pokoje sypialne, duża kuchnia w stylu wiejskim, a także wielki salon z kominkiem. Dużą atrakcją wynajmowanej części jest ogród zimowy. Jest to znakomite miejsce relaksu, gdy pogoda nie dopisuje na zewnątrz. Oprócz tego do dyspozycji gości znajduje się sauna i łazienka, a niej wanna z hydromasażem. Całość części dolnej to jakieś 150 m kwadratowych.

Atrakcje

Jest to miejsce dla osób lubiących ciszę i spokój, dla grzybiarzy i wędkarzy, myśliwych, fotografików i wszystkich miłośników świeżego i czystego powietrza. Gospodarze, którzy zamieszkują górną część domu dysponują wiedzą na temat tych okolic i chętnie się nią dzielą. Donata, jako zawodowy psycholog z trzydziestoletnim doświadczeniem gotowa jest na miejscu udzielić porady. Borys posiada wykształcenie leśnicze i dobrze zna las. Kasia żona Borysa na zamówienie gości może przyrządzić jakiś miejscowy specjał(np. kartacze). Można tutaj podziwiać piękno przyrody, ponieważ kilka kroków stąd znajduje się rezerwat Kalejty i jego jezioro o tej samej nazwie; słynna dolina Rospudy. Można tu wynająć łódkę, lub kajak. Istnieją więc tu warunki, aby napawać się świeżym powietrzem uprawiając np. „Nordic Walking” wyznaczonymi szlakami, bądź pokonywać je rowerem. W odległości 3 km leży jezioro Białe, które jest trasą Kanału Augustowskiego i jego śluza w Przewięzi. A co istotne niedaleko stąd do Augustowa letniego kurortu, w którym atrakcji jest bez liku.

Dojazd

Dojedzie się tutaj trasą krajową numer 8. Od strony Augustowa w Klonownicy skręca się w prawą stronę przez tory w oznakowaną żwirową utwardzoną drogę, kierunek Strękowizna i jedzie się 6 kilometrów lasem. Po drodze mija się rzeczkę zwaną Dłużanką – w sprzyjających okolicznościach dostrzeżemy tam czarnego bociana, i dalej na skrzyżowaniu w prawo wzdłuż Rezerwatu Kalejty. Po prawej mija się ukryte w lesie dwa zarośnięte małe jeziorka. Jedziemy głównym traktem jeszcze krótki czas do oznakowania „Strękowizna 7” i na krzyżówce skręcamy w lewo do wsi Strękowizna. Jakieś 100-150 metrów i po lewej stronie stoi „Dom Nad Łąkami”. Znajdziesz tutaj wytchnienie i zapomnisz o swoich problemach. Zapraszamy!

Mapa dojazdowa

Ładowanie mapy...

Komentarze

Aktualnie brak komentarzy dotyczących tego obiektu.

Dodaj swój komentarz

Kod:

b8ae4

Przepisz kod:
Imię i nazwisko:
Treść komentarza: